Isoflavon 90 mg forte

Pocit pohody v období přechodu

  • Přípravek Dr. Böhm® Isoflavon dražé byl vyvinut podle posledního stavu znalostí speciálně pro ženy v klimakteriu a po něm.
  • Používají se pouze rostlinné suroviny nejvyšší kvality bez použití genetického inženýrství.
  • Dr. Böhm® Isoflavon dražé obsahují izoflavony ze sóji a domácího jetele lučního. Obě rostliny se ideálně doplňují a pokrývají obsah různých izoflavonů.
  • Dr. Böhm® Isoflavon dražé obsahují kromě toho cenný pupalkový olej s důležitou kyselinou gama-linolenovou pro udržení kožní vlhkosti.
  • Dr. Böhm® Isoflavon dražé pomáhají prožít klimakterium díky přírodním rostlinným látkám a měly by se užívat po delší dobu.
  • Dr. Böhm® Isoflavon dražé jsou vyráběna a testována podle farmaceutických kritérií kvality.
Doplněk stravy

Pozitivní prožití klimakteria

Dnes zůstávají ženy déle mladé – jejich vitalitu lze případně velmi dobře udržet v době i po klimakteriu. Od 40. roku života začíná produkce ženských hormonů pomalu klesat. Vzhledem k tomuto poklesu pohlavních hormonů (estrogenů, proge-steronu) a s tím spojeným kolísáním hladiny hormonů dochází u mnoha žen k přirozeným doprovodným jevům, jako jsou návaly horka, náhlé pocení, změny nálady atd. Navíc se mění i tělo. Kůže ztrácí napětí a vysušuje se, tkáň je ochablejší, snižuje se hutnost kostí.

Asijská strava je na izoflavony bohatá

Zkušenost praví, že asijské ženy a především Japonky si na doprovodné jevy klimakteria stěžují podstatně méně než ženy ze západních průmyslových států. Je zajímavé, že v japonštině neexistuje výraz pro návaly horka v klimakteriu. Důvod lze hledat v rostlinné stravě, jež je bohatá na sojové izoflavony. Asijské ženy, a zejména Japonky přijímají oproti Evropankám mnohonásobně více izoflavonů, protože v těchto zemích je sója denně na jídelníčku.

 

 

Izoflavony – mírná rostlinná alternativa

Izoflavony jsou cenné přírodní rostlinné látky, které mají jemný a harmonizující účinek na příznaky, jež doprovázejí klimakteriu. Na izoflavony jsou bohaté zejména sója a jetel luční. V sóji se nachází důležitý izoflavon genistein a také daidzein. Vysokým obsahem rostlinných hormonů se vyznačuje také domácí jetel luční. Obsahuje jiné izoflavony jako třeba formononetin a biochanin A. Kombinace sóji a jetele lučního je tedy cenným zdrojem izoflavonů pro tělesnou harmonii v klimakteriu a po něm. Izoflavony mají navíc příznivý vliv na zdravotní stav kostí a na kůži. Jsou také známy jako rostlinné antioxidanty s ochrannými vlastnostmi pro buňky.

Izoflavony a pupalkový olej mají pozitivní vliv na spokojenost žen v klimakteriu a po něm.

Doporučení pro užívání přípravku Dr. Böhm® Isoflavon dražé
Užívejte denně 1 dražé po jídle s trochou vody. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Při dlouhodobém užívání izoflavonů jako doplňků stravy po dobu více než jednoho roku se doporučuje prodiskutovat tuto otázku s gynekologem v rámci každoroční preventivní prohlídky. V případě hormonálních onemocnění je možné doplněk stravy užívat jen po konzultaci s lékařem.

S vysokým podílem aktivních izoflavonů, fyziologických z hlediska výživy. Neobsahuje fruktózu, laktózu, kvasnice, lepek ani umělá barviva.

Přírodní rostlinné izoflavony s cíleným zásobením během klimaktéria a po něm.

Doplněk stravy z jetele lučního a sóji s pupalkovým olejem a vitamínem B6.

 

SLOŽENÍ JEDNOHO DRAŽÉ
výtažek jetele lučního 100 mg
odpovídá: isoflavony 40 mg
sójový výtažek 125 mg
odpovídá: isoflavony 50 mg
vitamín B6 2,8 mg
pupalkový olej 90 mg

Doplněk stravy pro ženy po čtyřicítce.

 

Neobsahuje laktózu, kvasnice, lepek ani želatinu. Vhodné pro vegetariány.